بیلبورد چیست؟

بیلبورد چیست؟

برای معرفی و شناساندن نام برند تجاری به عموم افراد از ابزاری به نام تبلیغات استفاده می شود. یکی از روش های تبلیغات که محبوبیت فراوانی در بین بسیاری از کسب و کار ها پیدا کرده تبلیغات بیلبورد است.

بیلبورد چیست؟ سوالی که توسط افرادی که به دنبال تبلیغ شرکت و برند خود هستند، پرسیده می شود.

در واقع بیلبورد همان تابلو تبلیغاتی است که قالب و جایگاه مخصوص نصب دارد و اجاره داده می شود و هنگامی که دوره اجاره آن به اتمام رسید بر روی آن آگهی جدیدی درج می شود.

نقش بیلبورد در تبلیغات

یکی از بهترین و بزرگ ترین روش های تبلیغاتی، روش بیلبورد است که بر روی بیلبوردها در حد چند کلمه کوتاه پیام تبلیغاتی طراحی شده است. نقش بیلبورد در تبلیغات بسیار تاثیر گذار بوده به همین دلیل به درستی باید طراحی شود. چند کلمه ای که روی این تابلو تبلیغاتی درج شده باید جذاب، گیرا، آهنگین و کوتاه باشد؛ چون نظاره گران این تابلوها بیشتر سرنشین خودرو ها هستند که در مقابل بیلبورد ها با سرعت بالایی عبور می کنند. برای دیدن پیام تبلیغاتی فقط چند ثانیه مهلت دارید به همین دلیل نوشته ها باید بلند باشند تا سریع خوانده شوند.

بیلبورد ها چون در ابعاد بزرگ طراحی می شوند، قابلیت خوانایی آن ها از دوردست وجود دارد که بر ذهن بصری بینندگان درج یک پیام زیبا و آهنگین رسوخ پیدا می کند و می توانید معرفی نام برند تجاری خود را انجام دهید به شرط این که تکرار تبلیغات انجام شود.

ملزومات تابلو سازی شامل چه مواری است؟
حتما بخوانید!

به عنوان مثال اگر در فاصله های منظم چند بیلبوردهای تبلیغاتی را به صورت های مختلف در یک بزرگراه تکرار کنید تا انتهای بزرگراه مطمئن باشید که سرنشینان خودرو نام برند را در ذهن خود خواهند، سپرد.

طراحی ساخت بیلبورد

بیلبوردها معمولا در جاده ها، بزرگ راه ها، میادین شهر، شریان های اصلی و فرعی نصب می شوند.

بر روی این نوع تابلوهای تبلیغاتی از متن و تصویر استفاده می شود. طراحی ساخت بیلبورد در حوزه تابلوسازی انجام می گردد؛ ولی با دیگر تابلوهای تبلیغاتی که نور پردازی دارند مانند تابلو استیل، تابلو نئون پلاستیک، تابلو چلنیوم،تابلو وکیوم و تابلو ترموود متفاوت است.

طراحی بیلبورد توسط آژانس های تبلیغاتی انجام می شود و می توانند در انتخاب پیام تبلیغاتی، انتخاب درست طرح بیلبورد و تصاویر به شما کمک کنند.

در طراحی این نوع ابزار تبلیغاتی باید از تصاویر کنایه آمیز، طنز و بامزه همراه با چند واژه بزرگ و کوتاه بهره گرفت.

پیام تبلیغاتی که روی بیلبورد نصب می شود، بازخورد بسیاری قوی دارد و اثر بخشی شگفت انگیزی بر روی حافظه رهگذران دارد.

روی تابلوهای بیلبورد باید از تصاویر بزرگ و کلمات تبلیغاتی کوتاه استفاده شود تا خودروهایی که از کنار این تابلوهای تبلیغاتی سریع عبور می کنند در ذهن آن ها تصاویر و کلمات تابلو باقی بماند.

بیلبورد چیست؟

معرفی انواع بیلبورد

از انواع بیلبورد های تبلیغاتی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

بیلبورد های سه بعدی:

از پرسپکتیوهای مجازی که انعطاف زیادی دارند برای ساخت این مدل بیلبورد ها استفاده می شود. به فضای مناسب برای پیاده سازی این مدل بیلبورد نیاز است علاوه بر این هزینه نصب و طراحی بالایی دارد.

انواع حروف برجسته چلنیوم
حتما بخوانید!

بیلبورد های حجمی:

در کشور های غربی مورد استفاده قرار می گیرند و در بخش فرابیلبوردی از اجسام واقعی برای به نمایش درآمدن استفاده می شود.

بیلبوردهای فرمیک:

پایه های آن بیضی شکل است و دارای محتوای چاپی معمولی می باشد.

بیلبوردهای چرخان:

به صورت مثلثی شکل یا سه وجهی هستند در واقع بر روی یک پایه فلزی سه بیلبورد با سه نوع پیام تبلیغاتی نصب شده است. پایه این نوع بیلبورد متحرک بوده و توسط یک موتور می چرخد که هر بار یک بخش از بیلبورد نشان داده می شود.

بیلبوردهای معمولی:

در ایران بیشترین کاربرد را دارد. این بیلبورد ها پیام تبلیغاتی را به شکلی ساده در دو یا سه کلمه به صورت تک وجهی با یک تصویر ساده به نمایش میگذارند.

بیلبوردهای اسکرول:

در این مدل، چند پیام تبلیغاتی بر روی پوستر به صورت رول شده به چاپ می رسد و یکی از پوستر ها هر چند ثانیه یک بار اسکرول می شود و به نمایش گذاشته خواهد شد.

بیلبوردهای مگابورد:

ماندگارترین نوع بیلبورد بوده که به صورت چند وجهی در اندازه ۷۲ متر به نمایش گذاشته می شود.

بیلبوردهای دیجیتالی:

طراحی این مدل بیلبوردها به این صورت است که به محتوای تبلیغاتی روی بیلبورد چند ثانیه یک بار، آیتم هایی افزوده می شود که به طور مداوم محو و اکران می گردد.

این مدل دارای حرکت متحرک، چرخ دار و ساکن است مانند بیلبورد های که بر روی خودروهای حمل و نقل برون شهری و درون شهری نصب شده اند.

بیلبورد چیست؟

بیلبورد خلاقانه:

دارای جنبه هنری، آموزشی و تبلیغاتی است و باعث تحریک حس بیننده می شود در حافظه بلند مدت برای مدت زمان طولانی می ماند.

متریال های مورد استفاده در ساخت تابلو سوئدی
حتما بخوانید!

بیلبورد فلکسی فیس:

همانند تابلو فلکسی محتوای تبلیغاتی این مدل بیلبورد روی فلکس چاپ می شود. در این روش به شکل باکس یک فریم آهنی ایجاد می شود؛ سپس بر روی این فریم لامپ های اس ام دی و مهتابی نصب میگردد تا جهت دید شب تابلو نور کافی داشته باشد.

بیلبورد حروف برجسته:

در این مدل بیلبورد مدرن و جذاب یکی از حروف برجسته تابلو استیل، تابلو وکیوم، نئون و تابلو چلنیوم که روی اسکلت فلزی بیلبورد بر روی زیر ساز کامپوزیت تعبیه شده، اجرا می شود.

بیلبورد چیست؟

کلام آخر

چیزی که در تلویزیون و سینما دیده می شود، امروزه در خیابان ها مشاهده می گردد. این تجربه حیرت انگیز و جذابی برای مخاطبین است که این امکان را به وجود می آورد تا با محیط های واقعی در تعامل باشید و بتوانید دیوارهای تخیل را بشکنید. این تابلو هر چند که اندازه بزرگی دارد؛ ولی به قدری واقعی است که حیرت و توجه مخاطبان با تماشای آن بر انگیخته می شود.چنانچه قصد نصب تابلو تبلیغاتی را داشتید میتوانید با کارشناسان اینکو ساین در ارتباط باشید. کافیست با شماره های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *